piątek, 20 lutego 2015

Gdy ,,Iskra" rozpęta ogień - Amy Kathleen Ryan ,,Iskra"Tytuł: Iskra
Autor:
Cykl: Gwiezdni wędrowcy (tom 2)
Jeśli nie przeczytałeś pierwszej części, przeczytaj 2 akapit :)

Gdy Waverly wróciła na statek zapewne większość osób myślała że będzie uważana za bohaterkę. Niestety, większość osób uznało ją niemal za zbrodniarkę bo nie uwolniła rodziców... Jednak to nie tylko w tym problem. Wszystko się zmieniło. A szczególnie Kieran - stał się fanatycznym religijnym przywódcą w czym bardzo przypomina Waverly znienawidzoną Anne Mather. Najbardziej przerażające jest to, że nie ma gdzie uciec. Statek to jedna wielka klatka zawieszona w kosmosie.
Okazuje się że na Empireum znajduje się sabotażysta który dotarł na statek z Nowego Horyzontu. Terrorysta powoduje eksplozje podczas której uwalnia Setha i dosypuje tutki do jedzenia Maxowi, po czym on umiera. Sabotażysta jest zagrożeniem dla całego statku, o czym można się przekonać zagłębiając się w książkę. Seth próbuje odnaleźć go i udowodnić swoją niewinność. Tym razem możemy wszystko poznać z jego perspektywy. Wiemy że podczas odsiadki w więzieniu przemyślał swoje zachowanie, co wiąże się z tym że bardzo się zmienił i czytelnik zaczyna go bardzo lubić.
Kieran zaczyna dbać o swoją władzę, nie zawsze przejmując się innymi...

Książka jest dobra, nieco lepsza niż poprzednia część. Czytelnik zauważa coraz większe zmiany w charakterach głównych bohaterów. Autorka wszyto świetnie napisała, jest tutaj wiele wątków które dobrze zebrała w całość. Cała akcja na początku powolna i flegmatyczna wraz z kolejną stroną rozwija się, przez co kończy się w takim miejscu że trzeba sięgnąć po kolejną część ( która już jest ale nie w języku polskim). Autorka szaleje pod względem zmieniania obiektów miłosnych westchnień Waverly. Według mnie szkoda mi trochę Kierana w sumie w pierwszej części nawet go polubiłam ale Seth to prawdziwy facet z jajami, który uczy się na błędach. Znów wymienię moją ulubioną bohaterkę - Sarę, nic się nie zmieniła, no może trochę jest  bardziej opryskliwa, ale no po prostu ją lubię xD. Wszystko zbiera się w wielki ośrodek działania, każdy ma swoje sekretne działanie. Niektóre rozpoczęte myśli zostały zaczęte i mam nadzieję że zostaną rozwinięte w kolejnej części :)

Ocena książki to  7,5/ 10
nwm czy powinnam stosować oceny cząstkowe, jednak czasem trzeba :D
polecam tą książkę chyba większości czytelników, jest akcja, czym nie pogardzi książkoholik :)


I kilka pytań do was:
Kto wszystko przeczytał?
Zrobić kiedyś Q&A?

8 komentarzy:

 1. Chyba się przekonuję do tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ciekawa, śmiało możesz czytać :D

   Usuń
 2. Może zacznę tą serię, ale dopiero wtedy gdy/jeśli wydadzą w Polsce ostatnią część (nie lubię zaczynać i nie kończyć kolejnych serii)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też nie lubię, bo potem jak wejdzie to ja zdążę zapomnieć co się stało xDD

   Usuń
 3. Raczej nie mój klimat, ale każdy ma inny gust ;)

  http://iko-nka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie moje klimaty, ale czekam na Q&A :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupię pilnie książke Iskra
  Amy Kathleen Ryan.
  email krystian-kosecki@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Kupię pilnie książke Iskra
  Amy Kathleen Ryan.
  email krystian-kosecki@wp.pl

  OdpowiedzUsuń